Glina,  Inne projekty

Naczynia z gliny – warsztaty tworzenia

Gdzieś pod koniec lutego, w naszym Domu Kultury odbyły się warsztaty z tworzenia wyrobów, naczyń z gliny. Ja i mój syn byliśmy tam jedynymi przedstawicielami męskiej części społeczeństwa 😉 Były to nasze pierwsze takie zajęcia, więc nie miałem pojęcia czego się spodziewać i czy w ogóle sobie poradzimy lub nie zdezerterujemy po kilku minutach.

Od przemiłej pani prowadzącej i przy jej dużej pomocy, dowiedzieliśmy się jak postępować z gliną, jak ją ugniatać, na co zwracać uwagę podczas obróbki oraz jakimi narzędziami można operować przy jej kształtowaniu. Po tym wstępie, każdy z nas wybrał sobie kawałek gliny i zaczął tworzyć swoje prace.

 

I powiem wam, że czas dość szybko nam uciekał. Ani się obejrzeliśmy, a cztery godzinki zleciały jak mrugnięcie okiem do pięknej dziewczyny 😉

 

Nasze samodzielnie wykonane naczynia z gliny zostawiliśmy w Domu Kultury do wyschnięcia, wymalowania i wypalenia w profesjonalnym piecu. I właśnie wczoraj dostałem telefon, że nasze prace są gotowe i można je odebrać. Spójrzcie i podziwiajcie co wyszło z pod naszych rąk. Wszyscy którzy widzieli nasze prace, byli zachwyceni.

Podkładka pod garnek, talerz:

Odciśnięty wzorek pochodzi ze starej firanki.

 

Patera na owoce:

Ten przedmiot podarowałem dzisiaj teściowej, jako spóźniony prezent na Dzień Matki. Na zewnątrz powinno widać wyciśnięty, delikatny wzorek.

Naczynie z gliny, np na cukierki:

To jest dzieło mojego syna.

 

Udostępnij: